Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

 III Niedziela Adwentu- 12 grudnia 2021r.

 1. Trwa Adwent. Zachęcam do udziału w Roratach- by w ten sposób przygotować się duchowo    do świąt Bożego Narodzenia. W Boruszynie Roraty odbywają się w środę i piątek o godz. 18:00; w Młynkowie we wtorek o godz. 18:00 i Tarnówku w  czwartek o godz. 18:00;
 2. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki dla ludzi i zwierząt.
 3. Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Nie będą udane jeśli się nie wyspowiadamy z naszych grzechów. Dlatego zachęcam do spowiedzi adwentowej, która będzie miała miejsce w naszej parafii w najbliższy czwartek:
 4. w Młynkowie od godz. 14:30-15:30
 5. w Tarnówku od godz. 16:30-17:30
 6. w Boruszynie od godz. 19:30-20:30
 7. Odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi w następny poniedziałek 20 grudnia. Z racji pandemii proszę zgłosić chorego do mnie lub pana kościelnego Adama. 
 8.  Biuro parafialne czynne tylko telefonicznie w środę i piątek pół godziny po mszy świętej.
 9. Bardzo dziękuję za składane ofiary szczególnie w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi we Wschodzie oraz na biedne kościoły w Polsce. Dziękuję też za ofiary składane na utrzymanie naszych kościołów. Niech wszystkim dobroczyńcom sam Pan Bóg wynagrodzi.
 10. Kino „Światowid” w Czarnkowie zaprasza nas na seans pt. „Nędzarz i Madame”- o św. Bracie Albercie Chmielowskim, który będzie wyświetlany w poniedziałek i wtorek – 13 i 14 grudnia            o godz. 17:30 i 20:00.
 11. Jeśli ktoś z Parafian chciałby podarować do naszych kościołów choinki na święta, proszę             o kontakt: w Młynkowie do pana Zbigniewa Mataj, w Tarnówku bezpośrednio do mnie.                   A w Boruszynie dziękuję już ofiarodawcom za sprezentowane choinki.  
 12. Parafia na Osiedlu w Czarnkowie organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela  w lipcu 2022r. Zainteresowanych proszę o zgłoszenie się do mnie lub ks. wikariusza tamtejszej parafii.
 13.  W dzisiejszą niedzielę odbędzie się sakra nowego biskupa poznańskiego ks. Jana Glapiaka.  Uroczystość będzie transmitowana w paśmie TVP3 POZNAŃ oraz przez Telewizję TRWAM, transmisja rozpocznie się o godzinie 15.20. Prosimy o modlitwę w intencji nowego biskupa.
 14.  Z przedstawicielami Rady Duszpasterskiej wydaliśmy czasopismo naszej parafii „Echo  ze wzgórza Świętego Andrzeja”. Wszystkie osoby chętne do współpracy przy pisaniu i redagowaniu naszej gazety proszę o kontakt ze mną.  Za gazetkę ofiara dowolna na pokrycie kosztów wydania. Życzymy miłej lektury w adwentowe, grudniowe popołudnie.