OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATAlistopada 2022r.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent- czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia i na przyjście naszego Pana.
 2. Za tydzień odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Suma odpustowa w niedziele o godz. 12:00- odprawi ją ks. Kan. Henryk Mucha z Połajewa. Spowiedź przed – odpustowa codziennie przed msza świętą. Bardzo proszę o zaangażowanie się wszystkich Drogich Parafian w uroczystość odpustową, procesję: orkiestrę, straż pożarną, sztandary, feretrony, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki- z wszystkich wiosek. Zachęcam do udziału w uroczystościach odpustowych i zyskiwania odpustów.  
  3. W najbliższą środę odbędzie spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebani w Boruszynie o godz. 19:00.
  4.Bardzo dziękuję wszystkim za składane ofiary na utrzymanie naszych kościołów, za wszelkie pożywienie na stół proboszczowski, za wszelką pomoc i za wszystkie dowody życzliwości.
  5.Biuro parafialne czynne w środę od 16-17ej i w piątek od 10-11ej.
  6.Organizujemy wigilie dla chorych, starszych i samotnych z naszej parafii. Odbędzie się ona 18 grudnia br. w Tarnówku. Bardzo bym prosił o zgłoszenie takich osób do mnie lub do członków naszego Parafialnego Zespołu Caritas do końca miesiąca.  
  7.Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w przewiezieniu konfesjonałów z Młynkowa do Tarnówka. Bóg zapłać.
  8.W bieżącym roku przypada 90 rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jedne z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.