Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022r.

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii we wszystkich kościołach odmawiamy różaniec o godz. 17:30; a w niedzielę przed Mszą Święta. Zachęcam do odmawiania tej pięknej modlitwy.  
 2. W czwartek,13 października przypada Dzień Fatimski. Zapraszam na różaniec, Mszę Świętą i procesję fatimską do Boruszyna. Poproszę o przygotowanie i poprowadzenie modlitw młodzież z naszej parafii. Na nabożeństwo przynosimy świece, z którymi pójdziemy podczas procesji wokół kościoła.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski:
  – w Boruszynie oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy Świętej poprowadzi chórek parafialny „Boże Promyczki” wraz z młodzieżą,
  – po mszach świętych rozprowadzane będą kremówki, których dochód będzie przeznaczony na pomoc dla naszych szkół,
  – w tym dniu przed kościołami młodzież zbierać będzie ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- jest to zbiórka na stypendium dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży,
  – Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz uczniowie szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w poetycko-muzycznych obchodach XXII Dnia papieskiego pt. Blask Prawdy. Spotkanie odbędzie się 16 października br. o godz. 15:00 w Sali wiejskiej w Młynkowie. Po uroczystości zapraszamy na kawę i papieskie kremówki.
 4. Można już składać wymienianki – modlitwy za naszych zmarłych. Karteczki można zabierać spod chóru lub wypisać na swoich kartkach. Proszę je wrzucać do koszyczka wyłożonego przed ołtarzem. Wymienianki jednorazowe będą wyczytywane od Dnia Zadusznego, czyli od środy 2 listopada, przed każdą Mszą św., natomiast wymienianki roczne będą czytane przez cały rok przed niedzielną Msza świętą od drugiej połowy listopada. Na karteczkach proszę zaznaczyć gdzie mają być wyczytywane. Za Wymienianki jednorazowe opłata jest dobrowolna, a za roczne- 40 zł. za jednego zmarłego. Zachęcam do modlitwy za zmarłych. Sprawimy im prezent i radość.
 5. W minionym tygodniu policzone zostały ofiary składane we wrześniu na PFG. Składamy za nie wielkie Bóg Zapłać. Dziękuję również przedstawicielom wsi za ich policzenie.  
 6. Biuro parafialne czynne w środę po nowennie i w piątek popołudniu od 16-17ej.  
 7. W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w mszach świętych.
 8. W najbliższą środę, 12 października, nawiedzą kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Czarnkowie relikwie Błogosławionego Karola Acutis – nastolatka z Włoch, zmarłego na białaczkę w wieku zaledwie 15 lat, miłośnika Internetu, programisty – samouka, twórcy stron internetowych a przede wszystkim niesamowitego świadka wiary, który bezkompromisowo żył Bogiem na co dzień. Do poznania bliżej Jego sylwetki zachęcamy młodych i dorosłych, a do wspólnej modlitwy przy Jego relikwiach zapraszamy w środę w Czarnkowie. Początek nawiedzenia o 18.30, Msza święta o 19.00, czuwanie młodych do 21.00, czuwanie w ciszy do 24.00.
 9. We wtorek po mszy świętej odbędzie się Krąg Biblijny w Młynkowie.