OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła- 28 sierpnia 2022r.  

 1. W miniony piątek, w święto Matki Bożej Częstochowskiej, rozpoczął się czas peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej parafii po naszych domach. Zachęcam do przyjęcia Go i wspólnej modlitwy.
 2. Dziś dożynki w naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu i rolnikom za zebrane plony na mszy świętej w Boruszynie o godz. 12:00. Mszy świętej dziękczynnej przewodniczyć będzie –  ks. Łukasz Tadeusz. Natomiast za tydzień odbędą się Powiatowe Dożynki w Połajewie. Rozpoczną się o godz. 13:30.
 3. W czwartek- 1 września mija 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Wspomnijmy  w modlitwie wszystkich walczących o wolność, poległych i zmarłych w wyniku II Wojny Światowej. Prosić też będziemy o dar pokoju w naszych sercach, małżeństwach, rodzinach, wioskach, parafii, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Wszystkich serdecznie zapraszam do modlitwy. Msza święta w Tarnówku o godz. 18:00.
 4. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego rozpocznie się w następną niedzielę w każdym kościele.
 5. Poświęcenie tornistrów dla dzieci z I klas odbędzie się w tym roku na lekcji religii w naszych szkołach.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja z okazją do spowiedzi we wtorek w Młynkowie, czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od godz. 17:30.
 7. Chorych odwiedzę z Panem Jezusem w piątek o godz. 8:00. Można ich zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.   
 8. Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu odbędzie się w sobotę 10 września. W celu ubezpieczenia grupy proszę o zapisywanie się u ks. proboszcza.
 9. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w Tarnówku odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w kościele.
 10.  Biuro parafialne czynne w tym tygodniu środę i w piątek od 16-17ej.
 11. Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach chórku „Boże Promyczki”, które odbędzie się w najbliższą sobotę (3 IX 2022r.) o godz. 14.00 w Domu Świętego Józefa. Zachęcamy do przyjścia i  śpiewania na chwałę Bogu. Chór jest otwarty dla każdej osoby, która chce cząstkę siebie i swój śpiew ofiarować na Chwałę Bożą. Serdecznie zapraszamy
 12. Zapraszamy wszystkich chłopców młodszych  i starszych do grona kandydatów na ministrantów. Posługa przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem i świętą posługą Jezusowi Chrystusowi. Drodzy Rodzice! Proszę Was, abyście zachęcali i pozwolili Waszym dzieciom przynależeć do grona ministrantów. Czekamy na Was. Zapisy kandydatów w zakrystii.