OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI Niedziela Zwykła- 21 sierpnia 2022 r.

  1. W Święto Matki Bożej Częstochowskiej, czyli w najbliższy piątek 26 sierpnia, Eucharystia w naszej parafii w Boruszynie o godz. 18:00. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Tą mszą świętą rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej po naszej parafii. Obraz będzie peregrynował do chętnych rodzin i osób, najpierw w Boruszynie, potem w Tarnówku i na końcu w Młynkowie. W piątek będzie przeniesiony na plebanię, a następnego dnia odbierają obraz sąsiedzi- państwo Stanisławiak- następnego dnia przejmują obraz następni sąsiedzi po prawej stronie. Zachęcam do modlitwy przed obrazem w naszych domach całych rodzin i do wpisywania się do kroniki, która wraz z tym obrazem będzie pielgrzymowała.
  2. Za tydzień dożynki w naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu i rolnikom za zebrane plony na mszy świętej w Boruszynie o godz. 12:00. Natomiast Gminne Dożynki odbędą się za 2 tygodnie w niedzielę 4 września w Połajewie. Bliższe informacje podane będą na plakatach.
  3. Bóg zapłać za złożone ofiary na Caritas Archidiecezji Poznańskiej i wszelkie inne składane na nasze kościoły. Dziękuję też wszystkim, którzy podarowali wyprawki szkolne dla dzieci na Ukrainę. Podarowane rzeczy zostały zawiezione do Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Niech dobroczyńcom sam Pan Bóg wynagrodzi.
  4. Rozpoczęliśmy remonty naszych figur na dzwonnicy w Boruszynie oraz oczyszczone zostały rynny z wszelkich nieczystości, które zalegały w nich już od kilku lat.
  5. Biuro parafialne będzie czynne w następną sobotę po Mszy świętej.