OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu- 28 listopada 2021r.

  1. Dziś imieniny naszej parafii- przeżywamy odpust ku czci św. Andrzeja Apostola. Od piątku przeżywamy triduum odpustowe, które prowadzi o. Łukasz- franciszkanin z Wronek. Bardzo Ojcu dziękujemy za piękne nauki, modlitwy i spowiedzi. 
  2. Rozpoczynamy Adwent- czas przygotowania naszych serc do świąt Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Pana Jezusa. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień: do znalezienia więcej czasu na modlitwę, postu, jałmużny oraz do udziału  w roratach.

       a ) Roraty- Msza święta o Matce Bożej: w Boruszynie: poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00; w Młynkowie we wtorki o 18:00, a w Tarnówku w czwartki o 18:00. Zachęcam wszystkich do przychodzenia z lampionami lub świeczkami, a zwłaszcza dzieci. 

       b) Od dziś Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże – ofiara 18 zł, małe – ofiara 8,50 zł. oraz opłatki na stół wigilijny.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tej okazji okazja do spowiedzi półgodziny przed mszą świętą. Podczas spowiedzi św.- adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Chorych z sakramentami odwiedzę bliżej świąt Bożego Narodzenia

4. Bardzo dziękuję za ofiarność, pożywienie na stół proboszczowski, za wszelką życzliwość, a także za wieńce do naszych kościołów, które wykonała  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Boruszynie i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Młynkowie. Serdeczne Bóg Zapłać! Bardzo też dziękuję pani Doktor z Młynkowa za ofiarowanie płynu do dezynfekcji rąk do naszych kościołów.

5. Intencja dla Żywego Różańca na grudzień: w intencji naszych rodzin, aby żyły w zgodzie, miłości i pokoju

6. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary ma migrantów na Wschodniej granicy Polski. Zebraliśmy 1009 zł. Za tydzień będziemy zbierać przed kościołem ofiarę na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie składane ofiary również na utrzymanie naszych kościołów bardzo serdecznie dziękuję.