OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Trójcy Świętej- 12 czerwca 2022r.

  1. W poniedziałek nabożeństwo fatimskie na które zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie dzieci I komunijne i ich rodziców. Poproszę dzieci i rodziców o poprowadzenie modlitwy różańcowej, zaangażowania w liturgię oraz procesję z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 18:00, po procesji będzie msza święta. Proszę przynieść świece.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Eucharystia w Młynkowie o godz. 8:00, a w Tarnówku o godz. 18:00. W Boruszynie o godz. 10:00. Uroczysta Msza święta przy grocie Matki Bożej, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy- w tym roku trasa będzie wokół naszego Rynku w Boruszynie.
  3. Podczas oktawy Bożego Ciała:

– w piątek i sobotę Msza święta w Boruszynie z procesją wokół kościoła o godz. 18:00

– w niedzielę 19 czerwca po mszy świętej w Młynkowie o godz. 9:00 i procesja wokół kościoła.

– w następny poniedziałek i w środę procesja po mszy św. w Boruszynie, wtorek w Młynkowie, a na zakończenie oktawy w następny czwartek w Tarnówku.  

       W czasie oktawy będziemy zbierać ofiary na odnowienie figur na dzwonnicy w Boruszynie.
4. Bardzo proszę o udekorowanie trasy, domów i radosne, pełne wiary, całymi rodzinami, uczestnictwo wszystkich Drogich Parafian w tych wydarzeniach. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach służyły w jakikolwiek sposób podczas procesji, o podjęcie także tym razem służby na rzecz całej naszej Wspólnoty w Uroczystość i podczas Oktawy Bożego Ciała.

5. Zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała i jego oktawę dziewczynki sypiące kwiatki podczas procesji, a szczególnie dzieci, które przyjęły pierwszą komunię świętą: dziewczynki do niesienia lilii i sypania kwiatków, a chłopców do niesienia poduszki eucharystycznej.

6. Dzieci zapraszamy na próbę w najbliższą środę na godz. 17.00. do Boruszyna.Chorych odwiedzę z sakramentami w piątek po Bożym Ciele. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w środę popołudniu od 16:00-17:00.

8. 3 lipca wyruszy z Czarnkowa Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tego dnia Gościć będziemy pielgrzymów w naszej parafii. Ks. kapelan zwraca się z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Kto by chciał przyjąć pielgrzymów proszony jest poinformować ks. proboszcza.

9. W poniedziałek spotkane Parafialnej Rady Ekonomicznej naszej parafii o godz. 19:30.   

10. Zapowiedzi:

Jakub Piochacz z naszej parafii z Eweliną Olszewską z parafii w Połajewie

Mateusz Nowak z naszej parafii z Sonią Anną Fręśko z parafii w Huta- Gębice