OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna- NIEDZIELA BIBLIJNA-
1 MAJA

 1. Bardzo Dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych, panu Kościelnemu oraz wszystkim osobom, które posprzątały nasz kościół parafialny w Boruszynie po jego malowaniu. Niech dobry Bóg Wam wynagrodzi. Za tydzień w sobotę na 9:00 zgodnie z tradycją proszę o posprzątanie terenu wokół kościoła rodziców  Boruszyna z klas II, którzy w następnym roku będą przeżywać uroczystość I Komunii świętej swojego dziecka, rodziców z Tarnówka o zrobienie girlandy, a rodziców z Młynkowa o wianki.
 2. Rozpoczyna się piękny miesiąc maj- miesiąc Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w sobotę i niedzielę będzie po mszy świętej, a w tygodniu przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 w każdym kościele. Proszę Wspólnotę Żywego Różańca o pomoc w odprawianiu nabożeństw.
 3. We wtorek przepada Uroczystość NMP Królowej Polski– głównej Patronki Polski. Msze święte będą w naszej parafii tak, jak w każdą niedziele.
 4. W środę na mszę świętą nowennową zapraszamy naszych strażaków i ich rodziny z okazji ich patrona św. Floriana. Będziemy dziękować strażakom za ich służbę, a równocześnie modlić się w ich intencji.
 5. W pierwszą sobotę- 6 maja zapraszam wszystkie Róże Różańcowe na wspólną Eucharystię do Boruszyna na godz. 10:00. Przed mszą świętą proszę o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. A po mszy świętej zapraszam na kawę do Domu świętego Józefa.
 6. Tydzień temu na Caritas naszej Archidiecezji zebraliśmy 478 zł., a za tydzień, w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe i święte powołania, a przed kościołami będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne:
  Bóg zapłać.
 7. Składam również serdeczne podziękowanie dzieciom, które w Wielkim Poście zabrały Skarbonki Miłosierdzia i wyrzekając się swoich przyjemności zdecydowały się pomagać potrzebującym. Dziękuję również rodzicom za zaangażowanie się Waszych dzieci w działalność charytatywną zorganizowaną przez Caritas. Dzieci zebrały 182 zł. Bóg zapłać!
 8. Spowiedź I Piątkowa w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od godz. 17:00.
 9. Intencja dla wspólnoty różańcowej na maj: za dzieci I Komunijne i ich rodziców o pomnożenie wiary.
 10. Uroczyste poświęcenie Krzyża w Młynkowie odbędzie się w Młynkowie podczas dni krzyżowych w poniedziałek 23 maja o godz. 18:00 przez ks. Dziekana Krzysztofa Makosza z Czarnkowa.
 11.  Zapraszamy na jednodniową Pielgrzymkę autokarową do Częstochowy– dziękczynienie za nawiedzenie Matki Bożej w naszej archidiecezji, która odbędzie się 3 maja br. Koszt 80 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.  
 12.  W dniach 1-7 maja 2022 przeżywamy Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”1 maja, czyli dzisiaj w niedzielę przeżywamy Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku czytamy Ewangelię według św. Łukasza. Zachęcam do uroczystego odczytania fragmentów Pisma Świętego w rodzinach przy zapalonej świecy. Wychodząc z kościoła można zabrać karteczkę z podanymi propozycjami fragmentów Ewangelii św. Łukasza do odczytania. Zdejmijmy z półki nasze Pismo Święte, odkrywajmy i pogłębiajmy Słowo Boże w naszym życiu. 
 13. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od 16:00- 17:00.
 14. Zachęcam do nabywania „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem, „Małego Przewodnika”, a także płytki z Misterium Męki Pańskiej, które tydzień temu odbyło się w naszej parafii.  
 15. Zapowiedzi: Jacek Krzysztof Szefer z naszej parafii z Jagodą Sołtysiak z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie.