V Niedziela Wielkiego Postu- 3 kwietnia 2022r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
    GORZKIE ŻALE w niedziele w Młynkowie o godz. 15.00.
    – PARAFIALNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ- odbędzie się 8 kwietnia (piątek)
    w Boruszynie o godz. 19:30.
    Pójdziemy od Krzyża Misyjnego do Krzyża w drodze na cmentarz. Prosimy o przyniesienie świec. O zabezpieczenie proszę OSP z Boruszyna.
    W tym roku o niesienie Krzyża proszę następujące grupy osób:

– od Krzyża do I stacji-  Straż Pożarną z Boruszyna
– od I stacji- Ministrantów i Chórek
– od II stacji – Matki Różańcowe z Młynkowa
– od III stacji- Matki Różańcowe z Tarnówka
– od IV stacji- Matki Różańcowe z Boruszyna
– od V stacji- rodzice wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi
– od VI stacji- Caritas Parafialny
– od VII stacji- Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej
– od VIII stacji- Przedstawiciele Rady Ekonomicznej
– od IX stacji- Ojcowie Żywego Różańca- Bractwo Serca Pana Jezusa
– od X stacji- Przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich
– od XI stacji- Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej
– od XII stacji- kandydaci do bierzmowania (dziewczęta)
– od XIII stacji- kandydaci do bierzmowania (chłopacy)
– od XIV stacji – rodzice młodzieży do Bierzmowania
Przedstawicieli grup proszę o zgłoszenie się po tekst rozważań na Parafialną Drogę Krzyżową i o przeczytanie go podczas swojej stacji.
2. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii we wtorek 5 kwietnia. W Młynkowie od 14.30 do 15:30; w Tarnówku od 16:30 do 17:30 i w Młynkowie od 19:30 do 20:30. Spowiedź wielkopostna w innych parafiach: w poniedziałek w Ryczywole, w środę w Połajewie, w piątek w Gębicach, Hucie i w Kruszewie, a w sobotę w Lubaszu.
3. Za tydzień Niedziela Palmowa, liturgię w każdym kościele rozpoczniemy procesją z palmami. Podczas każdej mszy świętej poświęcenie palm.
4. W czwartek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną. Proszę chorych starszych i zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym.
5. W tym tygodniu biuro parafialne z racji spowiedzi będzie nieczynne.
6. Dziś przed kościołami, zbiórka na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów, a za tydzień na kwiaty do Grobu Pańskiego i przystrojenie ołtarzy w kościołach na święta wielkanocne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowanie!
7. Zapraszamy parafian, którzy z różnych powodów nie brali udziału w spotkaniach synodalnych i chcieliby podzielić się swoją refleksją o Kościele i jakie ma nadzieje, można to jeszcze zrobić na kilka sposobów: – wypełniając ankietę na stronie internetowej
– pobierając ankietę (https://synodpoznan.pl/konsultacja-indywidualna/) i wysyłając ją mailem na adres ankieta@synodpoznan.pl
– zostały też wyłożone wydrukowane ankiety z tyłu kościoła, które można zabrać i wypełnić w domu a za tydzień pojawi się skrzynka, do której można wrzucać wypełnione ankiety a my je razem prześlemy do Archidiecezji.