OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu- 20 marca 2022r.

 1. Rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji w naszej parafii. Potrwają one do środy. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa. W Młynkowie odbywać się będą o godz. 9:00;w Tarnówku o godz. 16:00; a w Boruszynie o godz. 18:00 Półgodziny przede mszą zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Proszę Wspólnotę Żywego Różańca o odmówienie w tym czasie różańca świętego.
 2.  Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
  – Droga Krzyżowa w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Młynkowie o godz. 17:30
  – Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 w Boruszynie
 3. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień świętości Życia- będziemy się modlić o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcam parafian do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Msza święta w tym dniu w łączności z ojcem świętym Franciszkiem i z aktem zawierzenia świata i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.   w  Młynkowie  o godz. 17:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
 4. Również w piątek przypada 30 rocz. świeceń biskupich Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego. Uroczysta Msza święta dziękczynna odbędzie się w sobotę 26 marca             w katedrze poznańskiej o godz. 11:00, na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni. Pamiętajmy              w modlitwie o naszym ks. arcybiskupie.
 5. Biuro parafialne czynne w piątek od godz. 10:00 do 11:00 oraz popołudniu od 16:00- 17:00.               W środę biuro będzie nieczynne.
 6. Nasz parafialny Caritas rozprowadza Paschaliki na stół wielkanocny. Zachęcam do nabywania i pomocy w ten sposób ubogim.
 7. W ubiegłą niedziele zbieraliśmy ofiary na dzieło pomocy misjonarzom- Ad Gentes- zebraliśmy 608 zł. W imieniu misjonarzy składam serdeczne „Bóg zapłać”. Przy okazji dziękuję 67 rodzinom za złożoną ofiarę na daninie diecezjalną.
 8. W trakcie malowania naszego kościoła nowy wygląd zyska też sufit. Znajdujące się do tej pory kasetony z ozdobnym kwiatkiem zostaną zdemontowane, a sufit pomalowany zostanie farbą. Ozdobne kasetony mogą jednak stać się pamiątką przypominającą o najważniejszych wydarzeniach, jakie miały miejsce w naszym kościele parafialnym. Pieniądze zebrane ze sprzedaży kasetonów stanowić będą cegiełkę na remont naszego parafialnego kościoła. Zapraszamy do zakupienia pamiątki od przyszłej niedzieli.
 9. Ksiądz Dziekan serdecznie prosi o przekazanie parafianom następujących informacji:
 10. Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy od poniedziałku 21 marca w kościele św. Marii Magdaleny w Czarnkowie (katechezy będą w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 przez kilka tygodni).
 11. Małżeństwa, które chcą modlić się o dar potomstwa zapraszamy do kościoła św. Marii Magdaleny w Czarnkowie na Mszę św. w tej intencji w sobotę 26 marca o godz. 16:00
  12. Dziś przed kościołem można nabyć nowy numer naszej parafialny Gazety „Echo ze wzgórza św. Andrzeja”. Zachęcamy