OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła- 13 lutego 2022r.

  1. Za tydzień przed kościołami będziemy zbierać ofiary na koszty ogrzewania naszych kościołów. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
  2. Biuro cmentarne czynne w najbliższy czwartek 17 lutego od godziny 16:00-17:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  3. W tym tygodniu zostaną zabrane do renowacji figury z naszej dzwonnicy. Istnieje możliwość zasponsorowania ich odnowienia. Jedną z nich jako dar ołtarza ufundują dzieci I komunijne i ich rodzice, za co im już teraz Bardzo Dziękujemy. Osoby lub grupy duszpasterskie chętne do zasponsorowania proszę o kontakt ze mną. 
  4. Ogłoszenie naszego Caritasu:

– W najbliższy piątek w sali wiejskiej w Boruszynie od godz. 15:00 do 15:30 będą wydawane dary dla osób ubogich, które złożyły wnioski. Prosimy o odbiór darów.
5. Zapowiedzi: Radosław Jan Mikołajewski z parafii w Lubaszu z Weroniką Wiatrowską z naszej parafii.
Kto by miał zastrzeżenia kanoniczne by Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza
6. Zmarła śp. Ewa Pieszyńska z Młynkowa, lat 68. Dobry Jezu…

7. Ogłoszenie o synodzie:

W Kościele trwa synod, który Papież Franciszek w ubiegłym roku otworzył w Rzymie. Hasłem są słowa: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Zadaniem obecnego Synodu jest słuchanie siebie nawzajem, aby lepiej usłyszeć głos Ducha Świętego. Rozpoczynając drogę synodalną jesteśmy wezwani do poświęcaniu czasu na spotkanie z Panem i promowaniu spotkań między sobą. Czasu, aby uczynić przestrzeń dla modlitwy, dla adoracji, czasu na to, co Duch chce powiedzieć Kościołowi. By dać się poruszyć pytaniami sióstr i braci, by pomagać sobie nawzajem, aby ubogacała nas różnorodność charyzmatów, powołań i posług.

 Koordynatorem Synodu jest ks. Mirosław Tykfer. Więcej informacji na temat synodu zostanie przekazane w gazetce parafialnej. Zapraszamy już dzisiaj do uczestnictwa w spotkaniach, które będą organizowane w naszej parafii. Zapraszamy też osoby, które chcą się zaangażować w prace nad organizacją Synodu do kontaktu ze mną lub z koordynatorem w naszej parafii katechetką Lucyną Frieske. Prosimy o modlitwę w intencji synodu. Karteczki z modlitwą zostały umieszczone w kościele, można też je zabrać do domu, by modlić się też w swoich rodzinach. Dzieci i młodzież również otrzymają modlitwy przez panie katechetki na lekcjach religii. Zapraszamy do modlitwy i zaangażowania się w prace synodalne.  proboszcz