OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX Niedziela Zwykła- 2 czerwca 2024 r.
1. Bardzo Dziękuję w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej:
– wszystkim, którzy przygotowali obchody Bożego Ciała: bardzo dziękuję panu kościelnemu Adamowi Odwrotowi i panu Benedyktowi Dyczkowskiemu, dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, dziękuję ministrantom, wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, orkiestrze za upiększenie liturgii, Bractwu Serca
Pana Jezusa i Wspólnocie Żywego Różańca oraz naszym strażakom, Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia uroczystości Bożego Ciała
2. Trwa oktawa Bożego Ciała:
– w poniedziałek i w środę procesja po mszy św. w Boruszynie, wtorek w Młynkowie, a na zakończenie w czwartek w Tarnówku do 4 ołtarzy. Na końcu liturgii odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków z pierwocin ziół, zbóż i kwiatów. Wszędzie liturgie zaczynamy
o godz. 18:00.
3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu. Po mszy świętej- procesja do Figury Serca Pana Jezusa w Boruszynie. Do środy proszę, aby dzieci przyniosły obrazek z podpisem wykonanych 9 – pierwszych piątków miesiąca.
4. Zgodnie z tradycją w oktawie Bożego Ciała przeżywamy Dzień Chorych. W tym roku będzie on miał miejsce w najbliższy czwartek w Młynkowie: w kościele najpierw msza święta o godz.
10:00, a po niej zapraszam na kawę do Sali wiejskiej w Młynkowie. Bardzo dziękuję pani sołtys z Młynkowa, a także naszemu Caritasowi za pomoc w organizacji.
5. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w albach na Msze św. i procesje każdego dnia tzw. oktawy, aż do Uroczystości Serca Pana Jezusa
6. Dziś zbieramy przed kościołem ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a za tydzień zbieramy na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. Bardzo Dziękuje za wszelkie składane ofiary. Niech Dobry Bóg wszystkim dobroczyńcom wynagrodzi.
7. Intencja dla Wspólnoty Żywego Różańca: „O pokój na świecie i w naszych sercach”.
8. Prośba o plastikowe nakrętki po napojach na wózek dla niepełnosprawnych dla Grzesia Grabickiego z Boruszyna. Kto ma i chce pomóc, spełni dobry uczynek, może przynieść do państwa Grabickich lub do zakrystii.
9. Sołtys, Rada Sołecka wsi Młynkowo, OSP Młynkowo, KGW Młynkowo, Rada rodziców oraz społeczność szkoły im. Jana Pawła II w Młynkowie zapraszają na Rodzinny Piknik w niedzielę 9 czerwca o godz. 14:00; miejsce: plac przy Remizie OSP w Młynkowie
10. Bardzo proszę o uszanowanie miejsca świętego jakim jest nasza świątynia przez odpowiedni strój podczas Mszy św. w świątyni i na cmentarzu.
11. Zapowiedzi:
Weronika Miklejewska (z naszej parafii) z Dawidem Mielcarek (z naszej parafii), zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia kanoniczne, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa, to w sumieniu jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza (zap. 2)
12. Zmarł śp. Waldemar Zdon z Młynkowa, lat 66, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz śp. Bogumiła Andrzejewska z Boruszyna, lat 79, została pochowana w Ludomach. Dobry Jezu….