OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Trójcy Świętej- 26 maja 2024r.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Eucharystia w Młynkowie o godz. 9:00, a w Tarnówku o godz. 18:00. W Boruszynie o godz. 10:30 Uroczysta Msza święta w Kościele, po której wyruszy procesja do czterech
ołtarzy- w tym roku trasa będzie prowadziła z kościoła w stronę Tarnówka do p. Dyczkowskich i powrotem do kościoła.
2. Podczas oktawy Bożego Ciała:
– w piątek i sobotę Msza Święta w Boruszynie z procesją wokół kościoła o godz. 18:00
– w niedzielę 2 czerwca po Mszy Świętej w Młynkowie o godz. 9:00 i procesja wokół kościoła.
– w następny poniedziałek i w środę procesja po Mszy Św. w Boruszynie, wtorek w Młynkowie, a na zakończenie oktawy w następny czwartek w Tarnówku.
3. Bardzo proszę o udekorowanie trasy, domów i radosne, pełne wiary, całymi rodzinami, uczestnictwo wszystkich Drogich Parafian w tych wydarzeniach. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach służyły w jakikolwiek sposób podczas procesji, o
podjęcie także tym razem służby na rzecz całej naszej Wspólnoty w Uroczystość i podczas Oktawy Bożego Ciała. Zwracam się do naszych strażaków o zabezpieczenie tras procesji.
4. Zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała i jego oktawę dziewczynki sypiące kwiatki podczas procesji, a szczególnie dzieci, które przyjęły pierwszą komunię świętą: dziewczynki do niesienia lilii i sypania kwiatków, a chłopców do niesienia poduszki
eucharystycznej. Rodziców dzieci Komunijnych prosiłbym o niesienie feretronów. Dzieci zapraszamy na próbę sypania kwiatków
w najbliższą środę na godz. 17.00 do Boruszyna.
5. Chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w piątek po Bożym Ciele. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
6. W sobotę nabożeństwo I soboty w Tarnówku o 9:15; a po nim Msza Święta.
7. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w środę popołudniu od 16:00-17:00.
8. Za tydzień święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbieramy ofiary na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9. Dnia 31 sierpnia w naszej parafii odbędzie się Rodzinny Festyn Parafialny przy Domu Kultury w Boruszynie. W związku powyższym osoby zainteresowane pomocą przy organizacji proszone są o kontakt z panią Katarzyną Dyczkowską. Mile widziane są
krawcowe.
10. Zapowiedzi:
Weronika Miklejewska (z naszej parafii) z Dawidem Mielcarek (z naszej parafii), zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia kanoniczne, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa, to w sumieniu jest zobowiązany
poinformować ks. proboszcza (zap. 1)