OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna- 5 maja 2024r.

1. Nabożeństwo majowe:
– w Boruszynie- gdy jest msza święta to po mszy świętej, a w pozostałe dni i niedzielę o godz. 18-ej przy Grocie Matki Bożej
– w Młynkowie- przy figurze Matki Bożej o 18-ej.
– w Tarnówku- w kościele o 17:30
Serdecznie zachęcam do modlitwy.
2. Za dwa tygodnie odbędzie się I Komunia w naszej parafii. Przystąpi do niej 26-je dzieci. Zmianie ulegną godziny mszy świętej.
W Młynkowie będzie o godz. 8:00; w Tarnówku o 9:30; a w Boruszynie o godz. 11:00.
3. Zgodnie z tradycją naszej parafii proszę o posprzątanie terenu wokół kościoła rodziców Boruszyna z klas II, którzy w następnym roku będą przeżywać uroczystość I Komunii świętej swojego dziecka, rodziców z Tarnówka o zrobienie girlandy, a rodziców z
Młynkowa o wianki. Bóg zapłać.
4. Od poniedziałku przeżywamy- Dni Krzyżowe- będziemy błagać Dobrego Boga o dobre urodzaje i za głodujących: we wtorek w Młynkowie w środę w Boruszynie, a w czwartek w Tarnówku o godz. 18:00. Modlitwy rozpoczniemy w kościele, a następnie pójdziemy w procesji błagalnej wokół kościoła. Proszę przynieść pojemniki z wodą do poświęcenia swoich pól.
5. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 16:00 do 17:00
6. Zapowiedzi:
Mateusz Rembacz (z parafii Lubasz) z Aleksandrą Borowiecką (z naszej parafii), zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia kanoniczne, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa, to w sumieniu jest zobowiązany
poinformować ks. proboszcza (zap. 2)