OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkiego Postu- 10 marca 2024r.

1. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
– Droga Krzyżowa w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie po mszy św. godz. 18:30- poprowadzi ją Zespół 3 Akordy, jak również pół godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, która będzie po Drodze Krzyżowej.
– Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14:00 w Boruszynie.
– Dzień Spowiedzi Parafialnej z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w czwartek 21 marca br.
2. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do odmawiania NOWENNY w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki- w terminie od 16-24.03.2024r. o godz. 21:20. Szczegóły
na stronie parafialnej oraz na plakatach w gablocie parafialnej.
3. Odbiór zamówionych alb dla dzieci I Komunijnych i różnych dodatków odbędzie się w najbliższą sobotę 16 marca o godz. 9:00 w domu św. Józefa w Boruszynie.
4. Dnia 15 marca wyrusza ekstremalna droga krzyżowa w Czarnkowie z parafii p.w. Marii Magdaleny, a tydzień później 22 marca będzie miała u nas w Boruszynie. Bliższe informacje w gablocie i na stronie parafialnej.
5. Nasz parafialny Caritas będzie przed kościołami za tydzień i za dwa sprzedawał palemki po mszach świętych w niedzielę. Caritas Dziękuję równocześnie pani dyrektor z Boruszyna i ks. proboszczowi za darmowe ofiarowanie palemek. Można również
nabywać Paschaliki- świece na stół Wielkanocny.
6. W naszej parafii w Młynkowie powstaje schola dziecięco-młodzieżowa. Osoby zainteresowane zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Próby w piątki o godz. 19:00 w kościele w Młynkowie. W razie pytań proszę o kontakt z panią Kasią Kapral.
7. Ks. Jakub z parafii pw. św. Michała Archanioła w Połajewie w dniach od 12 do 20 lipca br. organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch (trasa:  PADWA – BOLONIA – RZYM – CASCIA – ASYŻ – JEZIORO GARDA – WENECJA). Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy do 13.03.2024 br.
8. Bardzo Dziękuję za składane ofiary na PFG, oraz na daninę diecezjalną.
9. Biuro parafialne czynne w środę od 16-17ej., a biuro cmentarne w czwartek od 16-17ej.
10. Zapowiedzi:
Bartłomiej Mantaj (z naszej parafii) z Joanną Weroniką Zygmunciak ( z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie), zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia kanoniczne, żeby Ci młodzi mogli zawrzeć sakrament małżeństwa, to w sumieniu jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza (zap. 1)
11. Zmarł śp. Kazimierz Hagedorn z Tarnówka, lat 75, pogrzeb odbędzie się w środę. Godzina będzie ustalona. Dobry Jezu …