OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła- 11 lutego 2024r.

1. W środę Popielec. Rozpoczynamy Czas Nawracania się i Poprawy – Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (od 14 r. życia do jego końca). Od postu ścisłego nie ma dyspensy /Środa Popielcowa i Wielki Piątek/. Eucharystia w tym dniu, z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem, w Młynkowie o godz. 10:00., w Tarnówku o godz. 16:00, a w Boruszynie o godz. 18:00.
2. Nabożeństwa pasyjne:
– Droga Krzyżowa w czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie o godz. 17:30
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Boruszynie o godz. 14:00.
Głosić będzie ks. Mateusz Danielewicz- wikariusz z Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu.
– Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się w ostatnim tygodniu lutego 2024r. poprowadzi je o. January – franciszkanin, pracujący obecnie w Szamotułach
3. W środę przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wojnie na Ukrainie. Prośba do naszego Caritasu o przeprowadzenie zbiórki.
4. Bardzo dziękuję panom, którzy uporządkowali kosze na śmieci i ubili śmieci na naszych cmentarzach. Szczególnie- mojemu sąsiadowi.
5. W dzisiejszą niedzielę – 11 lutego – z okazji przypadającego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy wraz z całym Kościołem Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii takowy dzień już od lat – z udziałem chorych – przeżywamy w sobotę
oktawie Bożego Ciała.
6. Biuro parafialne tylko w czwartek o godz. 16-17ej.