Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

W niedzielę, 17 lipca nasza wspólnota parafialna przeżywała święto – odpust ku czci swojej Patronki w Tarnówku – Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił ksiądz Jakub Pawłot – wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Połajewie. Po Mszy Świętej zawierzyliśmy się opiece Matce Bożej Szkaplerznej oraz odbyła się procesja eucharystyczna. Ksiądz proboszcz podziękował Księdzu Jakubowi, wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie tej pięknej uroczystości. Podczas homilii ksiądz Jakub przypomniał, że odpust w parafii, to święto wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego Patrona i modlitwy o wstawiennictwo pod płaszczem Matki Bożej Szkaplerznej.