Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada w naszej parafii wspólnie świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości podczas mszy świętej, a także w kościele w Tarnówku o godz. 10.00 podczas koncertu patriotycznego. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy bogaty repertuar pieśni patriotycznych i kościelnych przy akompaniamencie organów. Z niezwykłym talentem muzycznym wystąpili: pani Maria Jaskulska- Chrenowicz i pan Krzysztof Leśniewicz. Mogliśmy również wysłuchać pieśni i poezji w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. Serdecznie dziękujemy za piękne świadectwo patriotyzmu, za wspólną modlitwę, hołd złożony wszystkim tym, którzy wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Nasze wspólne świętowanie jest dowodem radości z faktu, że mamy dziś wolną Polskę. Historia tworzy się też dziś. To od nas – współczesnego pokolenia zależy, jaką historię Polski zbudujemy. Starajmy się, aby nie zabrakło w niej miejsca na braterstwo, solidarność, pomoc, tolerancję, rozmowę. Pielęgnujmy teraz i w przyszłości historię i patriotyzm.