III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

NIEDZIELA BIBLIJNA

 1. W poniedziałek- 19stego jak w każdym miesiącu tego roku z racji roku św. Józefa, po mszy świętej odmówimy litanię do św. Józefa.
 2. We wtorek przypada 19 rocznica ingresu do katedry ks. Arcybiskupa Metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha- głównego patrona Polski. W tym dniu odpust w Kruszewie. Pojadę reprezentować naszą parafię. Dlatego biuro parafialne czynne będzie tylko w środę po wieczornej Eucharystii. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Tydzień temu na Caritas naszej Archidiecezji zebraliśmy 278 zł.
 5. Dziś zbiórka na PFG, a za tydzień, w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe i święte powołania, a przed kościołami będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać.
 6. Zachęcam do nabywania w zakrystii: Przewodnika katolickiego, Małego Przewodnika o św.
  Wojciechu, a także dodatkowego modlitewnika na miesiąc maj.
 7. Pogrzeb śp. Marka Jop odbędzie się w Ostrorogu – 23 kwietnia o godz. 10:00 na cmentarzu
  parafialnym w Ostrorogu. Dobry Jezu….