III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

1. Trwa Adwent. Zachęcam do udziału w Roratach- by w ten sposób przygotować się duchowo do świąt Bożego Narodzenia. W Boruszynie Roraty odbywają się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00; w Tarnówku we wtorek o godz. 17:00 i czwartek po godz. 18:00; a w Młynkowie we wtorek o godz. 18:00, a w czwartek o godz. 17:00. Zachęcam do przychodzenia z lampionami albo świeczkami.
  2. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki dla ludzi i zwierząt.
  3. Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Nie będą udane jeśli się nie wyspowiadamy z naszych grzechów. Dlatego zachęcam do spowiedzi adwentowej w Boruszynie półgodziny przed mszą święta w tygodniu. W Tarnówku we wtorek o godz. 16:30, a Młynkowie w czwartek o 16:30.
  4. Biuro parafialne czynne tylko w środę i piątek pół godziny po mszy świętej.
  5. Jeśli ktoś z Parafian byłby tak dobry i chciałby podarować do naszych kościołów choinkę na święta, proszę o kontakt w Boruszynie z panem Adamem, w Młynkowie z panem Józefem, a w Tarnówku z panią Marylą.
  6. W środę o 16:00 odbędzie się w salce parafialnej spotkanie dla chcących wykonać żłóbek w Boruszynie. Zachęcam do zaangażowania się dla dobra parafii.
  7. Bardzo dziękuję za składane ofiary: w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi we Wschodzie oraz na biedne kościoły w Polsce. Dziękuję też za ofiary składane na utrzymanie naszych kościołów, za przynoszone pożywienie na plebanie. Wszystkim dobroczyńcom bardzo Dziękuję. Modlimy się za dobroczyńców w każdą środę podczas nowenny do Matki Bożej.
  8. Zmarła śp. Maria Trafas z Tarnówka, lat 67; śp. Jarosław Lubkowski z Boruszyna, lat 49-pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz śp. Marianna Pilarek z Tarnówka, pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11:00. Dobry Jezu….

13 – 20 grudnia 2020

III Niedziela Adwentu 13 grudnia

MŁYNKOWO 9.00. – śp. Jakuba Kubisia i zm. z rodziny; za śp. Józefa Kubisia- int. od córki Ewy z mężem  Jarosławem i za śp. Antoniego Bolczyka – int. od syna Jarosława z żoną Ewą