II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020r.

1. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu w Młynkowie o godz. 10:00, w Tarnówku o 16.30 a w Boruszynie o godz. 18:00. Podczas każdej Mszy świętej dzieci I Komunijne będą miały poświęcone medaliki.
  2. Trwa Adwent. Roraty dla wszystkich odbywają się w Boruszynie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00; w Młynkowie w czwartek o godz. 16:30; a w Tarnówku również w czwartek o godz. 18:00. Zapraszam by przychodzić z lampionami.
  3. Od dzisiaj, przed kościołami, będzie można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Cena małej świeczki 7 zł, dużej 15,50 zł, złożenie większej ofiary zasili fundusz naszej Parafialnej Caritas. Można również nabywać opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kalendarz katolicki. Ofiara będzie przeznaczona na spłacenie długów za nasze parafialne dzwony. Zachęcam do włączenia się Drogich Parafian i Gości w dzieła miłości.
  4. Biuro parafialne czynne telefonicznie w środę i piątek po wieczornej Eucharystii.
  5. Spowiedź święta będzie w Boruszynie półgodziny przed Mszą Świętą w tygodniu. Nie będzie spowiedzi z udziałem kapłanów z całego dekanatu z racji panującej pandemii. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  6. Chorych odwiedzę z Panem Jezusem w piątek 18 grudnia. Proszę zgłaszać chętnych chorych do środy 16 grudnia.
  7. Jeśli ktoś z Parafian chciałby podarować do naszych kościołów choinki na święta, proszę o kontakt najlepiej ze mną.
  8. Dzisiaj przed kościołami zbiórka na Fundusz Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składam serdecznie Bóg zapłać!
  9. Audycja „Poniedziałek przy Mikrofonie” – o godz. 10:00
  10. Zmarł śp. Arkadiusz Koźma, lat 54, z Młynkowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00 oraz śp. Marianna Pilarek, lat 91, z Tarnówka. Termin pogrzebu będzie podany w późniejszym czasie. Dobry Jezu …

6 – 13 grudnia 2020

II Niedziela Adwentu 6 grudnia