I Niedziela Wielkiego Postu- 6 marca 2022r.

I Niedziela Wielkiego Postu- 6 marca 2022r.

 1. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Czas nawracania się i poprawy. Pomogą nam w tym nabożeństwa pasyjne:
  – Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.15 w Boruszynie. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku – ks. Marcin Kaczmarek z parafii farnej w Czarnkowie; przed nabożeństwem o godz. 15:00 będziemy modlić się o pokój na świecie odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  Droga Krzyżowa w Młynkowie we wtorek; w Tarnówku w czwartek, a w piątek w Boruszynie o godz. 17:30. W najbliższy piątek proszę, aby Drogę Krzyżową poprowadziły dzieci i rodzice dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Wcześniej o 17:00 będzie krótkie spotkanie w kościele.
  Rekolekcje szkolne i parafialne będą miały miejsce w 3 niedzielę Wielkiego Postu czyli za dwa tygodnie od 19-23 marca br. Poprowadzi je ks. Krystian Sammler-referent Wydziału Duszpasterstw m.in. duszpasterz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Archidiecezjalny Duszpasterz Parafialnych Rad Duszpasterskich itp.
 2. Biuro parafialne czynne w środę i piątek po mszy świętej oraz w piątek od godz. 10:00. do 11:00.
 3. W Środę Popielcową nasz Parafialny Caritas zebrał na pomoc uchodźcom z Ukrainy 7 068,00 zł. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom, jak również wszystkim, którzy złożyli dary i naszemu Caritasowi za przekazanie podarunków w Obornikach.
 4. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło Ad Gentes- pomocy misjonarzom. Przy wyjściu z kościoła można zabierać kopertę na daninę diecezjalną. Za wszystkie ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać.
 5. Serdecznie Dziękujemy panu Krzysztofowi Mazur i jego firmie za naprawę dachów kościołów  w Tarnówku i w Młynkowie.
 6. Podziękowanie składamy również panu Sławomirowi Bazan za udzielenie sprzętu oraz panom Grzegorzowi i Danielowi i Andrzejowi Ciosak za uporządkowanie terenu i wywózkę gałęzi z terenu probostwa.
 7. Dziękuję również za złożone dary na stół proboszczowski. Bóg zapłać.
 8. Zmarła śp. Aniela Wieczorek z Tarnówka, lat. 92. Dobry Jezu….