6 Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

1. W środę Popielec. Rozpoczynamy Czas Nawracania się i Poprawy – Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (od 14 r. życia do jego końca). Od postu
    ścisłego nie ma dyspensy /Środa Popielcowa i Wielki Piątek/. Eucharystia w tym dniu, z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem, w Młynkowie o godz. 10.00., w Tarnówku o godz. 16.00, a w Boruszynie o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa pasyjne:
    – Droga Krzyżowa w piątek w Boruszynie o godz. 17:30
    – Gorzkie żale w niedzielę w Boruszynie o godz. 15:00
  3. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Przyjedzie do nas o. Jesse- franciszkanin z Osiecznej. Rekolekcje rozpoczniemy w sobotę ( 20 lutego) o godz. 18:00 i potrwają do środy (24 lutego).
  4. Biuro parafialne czynne w piątek od godz. 10.00-11.00 oraz po wieczornej Eucharystii w środę i piątek.
  5. W Środę Popielcową będzie można nabyć ciekawy modlitewnik – przewodnik po 40 dniach Wielkiego Postu do indywidualnego wykorzystania.
  6. W Środę Popielcową składka podczas Mszy świętych będzie przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji natomiast w niedzielę na ogrzewanie naszych kościołów. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!