OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020r.

 1. We wtorek 1 września mija 81 lat od wybuchu II Wojny Światowej. Modlić się będziemy o pokój w naszych sercach, rodzinach i całym świecie. 
 2. Z powodu koronawirusa nie będzie specjalnej mszy świętej w dniu 1 września dla dzieci i młodzieży. Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w przyszłą niedzielę na każdej mszy świętej. Podczas każdej mszy będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. 
 3. Od najbliższej środy rozpoczyna się odpust w Lubaszu. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie parafialnej. W związku z  odpustem w Lubaszu, za tydzień w sobotę Msza św. w Młynkowie o godz. 17.00, w Boruszynie o 18.30, a w Tarnówku o godz. 20.00. W niedzielę za tydzień 6 września, Msza święta w Młynkowie wyjątkowo o godz. 8:30; w Tarnówku o godz. 10:00; a w Boruszynie o godz. 18:00.  Zachęcam do modlitwy. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja z okazją do spowiedzi we wtorek w Młynkowie, czwartek w Tarnówku, a w piątek w Boruszynie od godz. 17.30. 
 5. Wprowadzamy Godzinę Adoracji Najświętszego sakramentu w intencji o nowe święte powołania i o dobre przygotowanie się do Nawiedzenia kopi Ikony Matki Bożej. Będą się one odbywały w piątki po wieczornej mszy świętej oprócz pierwszego piątku miesiąca kiedy będą miały miejsce przed mszą świętą.
 6. Chorych odwiedzę z Panem Jezusem w październiku. Natomiast w najbliższą sobotę zapraszam chorych na Eucharystię do Lubasza na godz. 11.30.
 7. Wspólnie z Radą duszpasterską ustaliliśmy, że w tym roku nie odbędą się rekolekcje z ojcem Józefem Witko z powodu panującego koronawirusa. 
 8. Biuro parafialne ze względu na odpust w Lubaszu czynne w tym tygodniu wyjątkowo tylko w piątek od 10 do 11ej.  
 9. Dziękuję wszystkim dobroczyńcom, którzy w minionym tygodniu przynosili różnego rodzaju pożywienie na stół proboszczowski. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi. 
 10. Katechistów i osoby przygotowujące młodzież do bierzmowania- zapraszam w poniedziałek na godz. 19:00 do domu św. Józefa
 11. Spotkanie dla naszego Caritasu odbędzie się w następny czwartek 10 września w domu świętego Józefa.  
 12. Spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę za 2 tygodnie po mszach świętych w każdym kościele.
 13. Zachęcam do posłuchania audycji „Poniedziałek przy mikrofonie” o godz. 18.00.
 14. Zachęcam na nabywania Przewodnika Katolickiego wraz z modlitewnikiem. 

 

INTENCJE MSZALNE
1 września – 6 września 2020

Wtorek 1 września

MŁYNKOWO 17.30. adoracja Pana Jezusa i okazja do spowiedzi

MŁYNKOWO 18.30. – + Stefana, Gabriela Prokopiuk; Barbarę Sroka i zmarłych z rodziny Prokopiuk i Nowak

Środa 2 września 

LUBASZ 18.00. – Msza święta w intencji naszej parafii 

Czwartek 3 września

TARNÓWKO 17.30. adoracja Pana Jezusa i okazja do spowiedzi

TARNÓWKO 18.30. – + Karola Klawenhagena; Zofię, Józefa Krugiełków i zmarłych z rodziny

Piątek 4 września  

BORUSZYN 17.30. adoracja Pana Jezusa i okazja do spowiedzi

BORUSZYN 18.30. – W 10 rocz. ślubu Natalii i Wiesława z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla małżonków i całej rodziny

Sobota 5 września

BORUSZYN 16:00 – Msza święta ślubna

MŁYNKOWO 17.00 – W I rocz. śm. Władysławy Siemieniak – int. od męża i dzieci z rodzinami

BORUSZYN 18.30 – rez. Szefer 

TARNÓWKO 20.00 – rez. Wessel

23 Niedziela Zwykła 6 września Odpust w Lubaszu

MŁYNKOWO   8:30 – W 18 rocz. urodzin Piotra, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i aby wszedł w dorosłe życie z Panem Bogiem, aby go prowadził przez całe życie 

TARNÓWKO 10:00 – + Albina Henke, zmarłych z rodziny Henke, Grażynę Kempińską, Zenona, Pawła i Wandę Bielejewskich i zmarłych z rodziny Budaj

BORUSZYN 18.00 –  W 2 rocz. śm. Franciszka Kulwasa i zmarłych z rodziny