I Niedziela Przygotowania Paschalnego

18 lutego 2018.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

DROGA KRZYŻOWA w piątek z udziałem dzieci w każdej wiosce o godz. 17.00., a dla młodzieży  i dorosłych w Boruszynie o godz. 18.00. W tym tygodniu do prowadzenia Drogi Krzyżowej w Boruszynie zapraszam szafarzy nadzwyczajnych Eucharystii z małżonkami.

GORZKIE ŻALE w niedzielę w Boruszynie o godz. 15.00. kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Jakub Drosik z Czarnkowa.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 25 – 28 marca, a głosić je będzieTomasz Gierasimczyk z Zielonej Góry.

2. Od przyszłej niedzieli w kościołach będą wyłożone CHARYTATYWNE TYTKI Caritas. Torby z produktami spożywczymi i chemicznymi można będzie przynosić do niedzieli palmowej.

3. Dzieci i młodzież, zaangażowanych w różne wspólnoty, dzieła, akcje naszej parafii, zapraszam na wyjazd do Poznania, na film „Fernando” oraz do „Jump Arena” w najbliższy czwartek. Karty z informacją i pozwoleniami można odebrać u ks. proboszcza.

1. Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie we wtorek, na probostwo, o godz. 19.30.
  2. Parafialna Rada Duszpasterska ma spotkanie w czwartek o godz. 20.30. na probostwie.
  3. Eucharystia z modlitwą uwielbienia i prośby o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższy piątek 23 lutego o godz. 19.30. w Boruszynie.
  4. Okazja do spowiedzi od wtorku do piątku 30 min przed każdą Eucharystią.
  5. Za tydzień, w niedzielę 25 lutego, Eucharystia z udziałem dzieci w Boruszynie o godz. 12.00.
  6. Biuro parafialne w czynne w środę i sobotę po wieczornej Eucharystii oraz w piątek od godz. 10 do 11.
  7. Polecam nowy „Przewodnik Katolicki”.
  8. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w Czarnkowie, w parafii na os. Parkowym, w sobotę 24 lutego o godz. 15.00.
  1. Przypominam o wielkopostnej zbiórce Daniny Diecezjalnej i na nową chłodnię do kostnicy parafialnej. Za wszystkie ofiary, w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej, składam serdeczne Bóg zapłać!
  2. Zmarła śp. Krystyna Starczyńska z Poznania, wieloletnia mieszkanka Tarnówka. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 24 lutego w Boruszynie o godz. 11.00. Polećmy ją miłosiernemu Bogu.

ks. Marek Jański  proboszcz

PONIEDZIAŁEK PRZY MIKROFONIE, W TYM TYGODNIU, O GODZ. 18.00. /90,2 FM/

Ukazał się piękny album ze zdjęciami z przeszłości i teraźniejszości Boruszyna… dodruk dla wszystkich chętnych w najbliższych tygodniach. Zapisy na album, z podaniem ilości zamawianych egzemplarzy, do końca lutego u ks. Marka w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt jednego egzemplarza to 20 zł,- płatne przy odbiorze.

18 – 25 lutego 2018

1 Niedziela Przygotowania Paschalnego       18 lutego

MŁYNKOWO                        9.00.    za zmarłych z rodz. Smocikowskich, Mazurów śp. Aleksy Wieczorek

TARNÓWKO                         10.30.  1 rocznica urodzin Filipa

BORUSZYN                           12.00.  1 rocznica urodzin Konstantego

BORUSZYN                           15.00. GORZKIE ŻALE

Wtorek                                    20 lutego

MŁYNKOWO                        18.30. brak intencji

Środa                                       21 lutego

BORUSZYN                           18.30.    WSPÓLNA

1. o zdrowie dla Weroniki, Jakuba, Rajmunda, Wiktora, Elżbiety, Bożeny, Jana, Łukasza, Kazimierza, Ireny
  2. śp. Marian, Wojciech Bydołek, Zofia, Pelagia, Hipolit Szefer i zm. z rodz.
  3. śp. Halina Białasik od rodziny Dymków, Golon i Drzastwa
  4. śp. Andrzej Hryncewicz od rodziny Kraft z mamą
  5. śp. Bogdan Nikodem od rodziny Kryśków
  6. śp. Gertruda Konys od wnuczki Alicji z rodziną
  7. śp. Maria Bazan od rodziny Urbanów
  8. śp. Stefan Leracz od brata Czesława z rodziną
  9. śp. Jan Nowak od rodziny Sotek
  10. śp. Józef Feliks Borowiak od chrześniaka Marka z rodziną
  11. śp. Monika Barbara Bukowska od córki Haliny z rodziną
  12. śp. Czesława Antkowiak od córki Haliny z mężem
  13. śp. Ludwik Hahn od Grzegorza z rodziną

Czwartek                               22 lutego

TARNÓWKO                        18.30. brak intencji

Piątek                                     23 lutego

B/M/T                                     17.00. DROGA KRZYŻOWA z udziałem dzieci

BORUSZYN                          18.00. DROGA KRZYŻOWA prowadzona przez nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii i ich małżonki

BORUSZYN                            18.30. śp. Andrzej Majchrzak 6 r.śm.

BORUSZYN                            19.30. Eucharystia z modlitwą uwielbienia i prośby o uzdrowienie duszy i ciała

Sobota                                     24 lutego

BORUSZYN                           11.00. śp. Krystyna Starczyńska  pogrzebowa

BORUSZYN                           13.00. 1 rocznica urodzin Wojciecha, 3 rocznica urodzin Łukasza