10 czerwca 2018 r.

1. Jeszcze raz wyrażam moją radość i wdzięczność za wspólnie przeżyte dni tzw. Oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Serca Pana Jezusa.
  2. Młodzież, która pragnie przygotować się do dorosłego życia chrześcijańskiego, którego kolejnym etapem jest sakrament bierzmowania, ma swoje spotkania w najbliższy poniedziałek 11 czerwca, przy kościołach w swoich miejscowościach, o godz. 18.00.
  3. Od wtorku do czwartku Szkoła Podstawowa w Boruszynie, wraz z oddziałem w Krosinie, ma swojego szkolne rekolekcje.
  1. Eucharystia z modlitwą uwielbienia i prośby o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższy piątek 15 czerwca o godz. 19.30. w Boruszynie.
  2. Dzieci zapraszamy na spotkanie ”Południe z Jezusem” w sobotę o godz. 12.00. do Domu Św. Józefa i sali parafialnej przy nowym kościele w Młynkowie.
  3. Ministranci i lektorzy mają swoje obowiązkowe zbiórki w najbliższą sobotę 16 czerwca w Boruszynie o godz. 11.00., w Młynkowie o godz. 11.45. i w Tarnówku o godz. 12.30.
  4. Ostatnia przed wakacjami, Eucharystia z udziałem młodzieży, za tydzień w niedzielę 17 czerwca o godz. 9.00. w Młynkowie.
  5. „Wakacje z Jezusem” w naszej parafii odbędą się w tym roku od 9 do 13 lipca /poniedziałek – piątek/. Karty uczestnika będzie można odebrać od przyszłej soboty, 16 czerwca.
  6. Nasza parafia organizuje także w tym roku, 13 lipca, wyjazd na widowisko ORZEŁ I KRZYŻ do Murowanej Gośliny. Zapisy od przyszłej niedzieli.
  1. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę i w sobotę po wieczornej Eucharystii oraz w piątek od 10 do 11.
  2. Zapowiedzi II: Piotr Marek Kulczewski pochodzący ze Słupcy i Daria Anna Pertek pochodząca z Młynkowa, oraz

Zapowiedzi I: Miłosz Leszczyński i Marta Kulupa zamieszkali w Boruszynie

zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

1. Polecam „Przewodnik Katolicki”.

OGŁOSZENIA LOKALNE:

• Film „Bóg nie umarł 3” można obejrzeć w kinie w Czarnkowie w niedzielę i od wtorku do czwartku o godz. 18.00., zachęcamy do skorzystania z tej okazji.

• „Trzy godziny dla rodziny” festyn organizowany przez Szkołę Podstawową w Boruszynie, już dzisiaj, w niedzielę 10 czerwca, od godz. 15.00. przy Domu Kultury w Boruszynie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

ks. Marek Jański  proboszcz

10 – 17 czerwca 2018

10 Niedziela Zwykła             10 czerwca

MŁYNKOWO                          9.00.  śp. Jadwiga, Zygmunt, Marian Bydałek, Krystyna, Zygmunt Dobscy i zm. z rodz.

TARNÓWKO                          10.30.  1 rocznica ślubu z podziękowaniem za dar małżeństwa, z prośbą o opiekę i potrzebne łaski /chrzest podczas Eucharystii/

BORUSZYN                            12.00.  EUCHARYSTIA Z UDZIAŁEM DZIECI

śp. Bogusław i Celina Nizioł, zm. z rodz. Nizioł i Prus /chrzest po Eucharystii/

Wtorek                                    12 czerwca

BORUSZYN                           ok.   9.45. ZA SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BORUSZYNIE

MŁYNKOWO                         18.30.  śp. Teofila i Józef Michalak, Danuta Tracz, Antoni, Władysława, Tadeusz Oltmann, Ludwika, Henryk Pietrzak zm. z rodz. Majczyna, Grabarzów i Mantaj

Środa                                       13 czerwca

BORUSZYN                            18.30. WSPÓLNA

1. o dobrą pogodę na prace w polu, o tak upragniony deszcz i opiekę Bożą dla zwierząt w gospodarstwie
  2. o zdrowie dla Weroniki, Jakuba, Rajmunda, Wiktora, Elżbiety, Bożeny, Jana, Łukasza, Kazimierza, Ireny, Darka, Jadwigi, Zygmunta, Łucji, Małgosi, Franciszka, Teresy, Ewy, Andrzeja, Fabiana, Mieczysławy
  3. o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka /do sierpnia/
  4. 1 rocznica urodzin, w dniu imienin Antoniego
  5. śp. Stefan Dreger 21 r.śm., Janina Dreger zm. z rodz. Dreger, Leokadia, Józef Janc, Irena, Józef Rybaccy
  6. śp. Rajmunda Matysiaka i zm. z rodz. Matysiaków
  7. śp. Teresa Błaszczyk
  8. śp. Andrzej Stawny, Helena Stawna
  9. śp. Marian Bydołek, zm. z rodz. Bydołek i Pychyńskich
  10. śp. Jacek Nowotny, Halina, Stefan Czaja, Barbara Szefer
  11. śp. Bogdan Grot od wnuczki Agnieszki z rodzina z Lubasza
  12. śp. Janina Hahn od wnuczki Angeliki z rodziną
  13. śp. Marian Bąk od szwagierki Hani z rodziną
  14. śp. Halina Białasik od Teresy Bukowskiej z rodziną
  15. śp. Maria Bazan od rodziny Jakubik i Jadwigi Bydołek
  16. śp. Monika Barbara Bukowska od Krzysztofa i Moniki z dziećmi
  17. śp. Jan Czekała od rodziny Lidnerów z Murowanej Gosliny
  18. śp. Gertruda Napierała od Ireny Nowotnej i Ewy Hyjek
  19. śp. Karol Wiatrowski od córki Anety z dziećmi
  20. śp. Ludwika Pietrzak od brata Zygmunta z rodziną
  21. śp. Krystyna Budner od syna Marka z żoną

Czwartek                                 14 czerwca

TARNÓWKO                          18.30.  śp. Józef Fydryszek, Marian Benkowski, Kazimierz Sówka, zm. z rodz. Trzcinskich i Fydryszków

Piątek                                      15 czerwca

BORUSZYN                            19.30.  EUCHARYSTIA Z MODLITWĄ UWIELBIENIA I PROŚBY O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA

Sobota                                     16 czerwca

TARNÓWKO                          15.30. ślubna Monika Wassel i Mateusz Mizera

BORUSZYN                            18.30. śp. Łucjan, Władysław Olszewscy, Marianna, Władysław Kędziora, zm. z rodz.; Bronisława, Franciszek

Chmielewscy i zm. z rodz.

11 Niedziela Zwykła             17 czerwca

MŁYNKOWO                          9.00.   EUCHARYSTIA Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY

śp. Zygmunt Majewski, Roman Sołoduch i zm. z rodz.

TARNÓWKO                          10.30.  śp. Władysław Przybysz 11 r.śm., Ludwika Szymaniak i zm. z rodz.

BORUSZYN                            12.00.     1. 105 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Boruszynie

2.śp. Anna, Stanisław Koczorowscy, Leon Biedziak, Dorota, Marek Gruszczyńscy i zm. z rodz.