14 października 2018 r.

1. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku, w każdym kościele naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.00., w sobotę, w Boruszynie o godz. 18.00. a w niedzielę różaniec odmawiamy rodzinami w domach. W niedzielę będzie odmawiany różaniec także na naszej fali radiowej o godz. 18.00. dlatego zachęcamy rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy przy radioodbiornikach.
  1. „Południe z Jezusem” dla dzieci naszej parafii w Boruszynie i Młynkowie w sobotę o godz. 12.00.
  1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w sobotę po wieczornej Eucharystii.
  2. Szkoła Podstawowa w Młynkowie zaprasza Drogich Parafian i Gości na montaż słowno – muzyczny, z okazji XVIII Dnia Papieskiego i Dnia Nauczyciela, dzisiaj o godz. 14.00. do Domu Kultury w Młynkowie. Drogim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom i Pracownikom szkół przekazujemy szczególne pozdrowienia i życzenia z pamięcią w modlitwie. Niech Matka Najświętsza Różańcowa obdarza łaskami i wstawia się za Wami u swojego Syna, wyjednując błogosławieństwa tak potrzebne w posłudze kształtowania serc i umysłów młodego pokolenia. Szczęść Boże!
  1. Polecam najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  2. Zapowiedzi II: Kacper Leszek Konieczny z naszej parafii i Ewelina Urszula Wittke z parafii w Międzyrzeczu zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
  1. Dzisiaj przed kościołami tradycyjna zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą zdolną młodzież z biednych rodzin w ramach Dnia Papieskiego. Dzisiaj i za tydzień październikowa zbiórka na Parafialny Fundusz Gospodarczy. Za tydzień przed kościołami zbiórka na misje święte. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. W najbliższym tygodniu wykorzystam kilka dni na odpoczynek. W sprawach bardzo ważnych proszę o kontakt, dzwoniąc na telefon stacjonarny probostwa. W tym tygodniu nie ma Eucharystii w czwartek i piątek.

telefon na probostwo: 67 255 15 22

ks. Marek Jański  proboszcz

28 Niedziela Zwykła           14 października

MŁYNKOWO                        9.00.    śp. Franciszek Sotek 2 r.śm.

TARNÓWKO                         10.30.  śp. Krystyna Grundt, Ludwik Hahn, Józefa, Edward Lubkowscy i zm. z rodz.

BORUSZYN                           12.15.    1. śp. Andrzej Wieczorek 1 r.śm.

1.  Za wszystkich wolontariuszy zakończonych dzisiaj rekolekcji i Ich rodziny /chrzest podczas Eucharystii/

Wtorek                                    16 października       40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

MŁYNKOWO                        18.30.  śp. Tadeusz 3 r.śm., Władysława, Antoni Oltmann, Anna, Edmund Gryka, Kazimierz Gacek, Ludwika, Henryk Pietrzak i zm. z rodz.

Środa                                       17 października

BORUSZYN                           18.30. WSPÓLNA

1. 70 rocznica urodzin Reginy z podziękowaniem za tak wiele łask, z prośbą o dalsze łaski, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej nad całą rodziną
  2. 30 rocznica sakramentalnego małżeństwa Honoraty i Sławomira przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za dar miłości wzajemnej, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
  3. o cud pojednania w małżeństwach naszej parafii, o otwarcie na nowo serc małżonków na Miłość Boga i Miłość wzajemną, które prowadzą do przebaczenia, pojednania i pokoju
  4. o zdrowie dla Jana, Alicji, Jadwigi, Andrzeja, Filipa, Stefanii, Darka
  5. o zdrowie i uwolnienie z nałogu dla Katarzyny oraz o błogosławieństwo w rodzinie
  6. o błogosławieństwo na prace w polu i opiekę Bożą dla zwierząt w gospodarstwie
  7. o dobre wybory samorządowe, aby wybrano ludzi prawych, uczciwych, sprawiedliwych i aby dobrze służyli Bogu i ludziom w Ojczyźnie naszej
  8. śp. Barbara Szefer 7 r.śm.
  9. śp. Eugenia Graczyk 1 r.śm.
  10. śp. Jadwiga, Henryk, Halina, Krystian, Kazimiera, Józef Białasik
  11. śp. Walentyna, Andrzej Walczak, Jan Hanzelko
  12. śp. Gertruda Napierała od rodziny Piontek i Kęsy
  13. śp. Karol Wiatrowski od sąsiadów Krysiaków z synem