UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2017 r.

1. Za tydzień Święto Patronalne naszej Wspólnoty Parafialnej – ODPUST ku czci naszego Patrona Św. Andrzeja Apostoła.
  2. Sumę odpustową odprawi w niedzielę 3 grudnia w Boruszynie o godz. 12.00. ks. Tomasz Bochyński, proboszcz dwóch parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Solcu Nowym i p.w. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach.

Proszę o zaangażowanie się wszystkich Drogich Parafian w uroczystość odpustową, procesję /orkiestrę, Straż Pożarną, sztandary, feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki/.

1. Młodzież /17 – 35 lat/, która chciałaby uczestniczyć w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizè w Bazylei /Szwajcaria/ od 27 grudnia do 1 stycznia, proszę o kontakt z ks. proboszczem i zapraszam na wspólny wyjazd na modlitwę, we wtorek 28 listopada, do kościoła św. Wojciecha w Poznaniu, na godz. 20.00.
  2. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na katechezę w środę, 29 listopada o godz.20.30. do kościoła parafialnego w Boruszynie. Przypominam, że rodzice, którzy nie byli na poprzednim spotkaniu, gromadzą się na probostwie o godz. 19.30.
  1. W czwartek 30 listopada o godz. 11.00. dodatkowa Eucharystia w Boruszynie, w dniu liturgicznego wspomnienia naszego Patrona św. Andrzeja Apostoła. Msza św. imieninowa za wszystkich żyjących i zmarłych w ostatnich latach Andrzejów z naszej parafii. Zachęcam do podania przed Mszą św. intencji za  Andrzeja, któremu chcielibyśmy zrobić modlitewny prezent.
  1. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00. we wtorek w Młynkowie i w czwartek w Tarnówku. W pierwszy piątek grudnia w Boruszynie adoracja od godz. 17.30. i również okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę Eucharystia z wymianą tajemnic różańca o godz. 10.00. w Boruszynie.
  1. Za tydzień w sobotę i niedzielę będzie można nabyć na adwentowym straganie przed kościołami naszej parafii, wieńce adwentowe, które zostaną poświęcone podczas każdej Mszy św. /także odpustowej/. Wieńce wykonają dzieci ze szkoły podstawowej. Zakup wieńców jest okazją do wsparcia szkoły.
  2. Południe z Jezusem dla dzieci przedszkolnych i ze Szkoły Podstawowej w sobotę o godz. 12.00. w Domu św. Józefa.
  3. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w piątek od 10 do 11.00. oraz w sobotę po wieczornej Eucharystii.
  4. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego oraz album dla dzieci zbierających niedzielne owieczki w cenie 3 zł,-

Marek Jański proboszcz

90,2 FM

audycja „Poniedziałek przy mikrofonie” o godz. 18.00.

25 listopada – 3 grudnia 2017

Sobota                           25 listopada

BORUSZYN                 18.30. 18 rocz. urodzin Agaty

34 Niedziela Zwykła  26 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

MŁYNKOWO              9.00.  śp. Teresa Mendyk 14 r.śm., zm. z rodz. Sroka i Mendyk

TARNÓWKO              10.30. śp. Anna, Teofil, Czesław Maciejewscy i zm. z rodz.

BORUSZYN                 12.00.  śp. Krystyna, Kazimierz Włodarek i zm. z rodz.

Wtorek                                28 listopada

MŁYNKOWO              18.30.  o nawrócenie serc, przebaczenie, zgodę i pokój w rodzinie

Środa                                     29 listopada

BORUSZYN                 18.30.  WSPÓLNA

1. o zdrowie dla Weroniki, Jakuba, Rajmunda, Jana, Wiktora, Lidii, Ewy
  2. o dar zgody i pojednania w małżeństwie
  3. śp. Krystian Białasik 13 r.śm.
  4. śp. Józef Majko od rodziny Rutów z Puław i Przybyłów
  5. śp. Maria Januchowska od rodziny Dawid
  6. śp. Halina Białasik od brata Andrzeja z rodziną
  7. śp. Andrzej Wieczorek od Iwony z Robertem i synem
  8. śp. Eugenia Graczyk od rodziny Krawczak
  9. śp. Marian Napierała od rodziny Szwedów
  10. śp. Barbara Myszka od syna z rodziną

CZWARTEK                            30 listopada Św. Andrzeja Apostoła

BORUSZYN                    11.00.  IMIENINOWA

1.Za żyjących:

Andrzej Jański, Andrzej Siodła, Andrzej Wassel, Andrzej Pankowski, Andrzej Lubkowski, Andrzej Hryncewicz, Andrzej Borowiecki, ks. Andrzej Magdziarz – od ks. proboszcza , Andrzej Kęsy i Andrzej Połczyński – od Teresy i Edmunda Połczyńskich  … (zachęcam Parafian do podania nazwisk solenizantów przed Mszą św. na kartkach w zakrystii – zróbmy Im prezent modlitewny)

2.Za zmarłych:

śp. Andrzej Wieczorek, ks. kan. Andrezj Szyller. Andrzej Majchrzak, Andrzej Stawny, Andrzej Bąkowski,

Andrzej Sikora, Andrzej Kłos, Andrzej Lewandowski, Andrzej Szafrański, Andrzej Frieske, Andrzej Kłos,

Andrzej Sell, Andrzej Jessa, Andrzej Surma, Andrzej Cieślik, Andrzej Kluczka, Andrzej Kałka, Andrzej Jagła,

Andrzej Sroka, Andrzej Smyrda, Andrzej Sroka, Andrzej Nowak, Andrzej Czekała, Andrzej Bukowski, Andrzej

Hejdysz, Andrzej Kubiak, Andrzej Pawlik, Andrzej Gawrych, Andrzej Gałązka, Andrzej Nowak, Andrzej

Przybysz, Andrzej Jarosz, Andrzej Piotrowski, Andrzej Grabarz, Andrzej Cichorek, Andrzej Sobaś, Andrzej

Bogucki, Andrzej Gawrych, Andrzej Mendelewski, Andrzej Janasek, Andrzej Pompała.

TARNÓWKO                 18.30.  śp. Barbara Myszka

Piątek                                    1 grudnia

BORUSZYN                    18.30.  śp. Władysław Leracz od rodz. Mazur z Boruszyna

Sobota                                    2 grudnia