OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 r.

 1. Eucharystia z udziałem dzieci dzisiaj w Boruszynie o godz. 12.00.
 2. Spotkania roratnie dla dzieci w każdym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Tam gdzie jest odprawiana Eucharystia, dzieci przychodzą z lampionami na godz. 18.30. W piątek dzieci z Boruszyna mają także spotkanie roratnie o godz. 17.00.
 3. W kościele można odbierać CHARYTATYWNE TYTKI /w tym roku pomocą z produktami spożywczymi i chemicznymi chcemy obdarować biednych i samotnych/. Wszystkie tytki prosimy przynieść do któregokolwiek kościoła, do przyszłej niedzieli 16 grudnia. Przed kościołami u pań z Parafialnej Caritas będzie można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas: duża za 13 zł, mała za 6 zł. Większe ofiary za świece wspomogą nasz parafialny fundusz Caritas. Zachęcam do włączenia się Drogich Parafian i Gości, szczególnie w okresie radosnego oczekiwania, w dzieła miłości. Od dzisiaj także przed kościołami będzie można nabyć opłatki / kolorowe opłatki dla zwierząt będą dostępne od przyszłej niedzieli/.
 4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w czwartek o godz. 18.00. w Domu Św. Józefa, w Boruszynie.
 5. Eucharystia z modlitwą uwielbienia i prośby o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższy piątek 14 grudnia o godz.. 19.30. w Boruszynie.
 6. „Południe z Jezusem” dla dzieci w sobotę w Domu Św. Józefa w Boruszynie oraz w sali parafialnej przy kościele w Młynkowie.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy spowiedzi adwentowe. W sobotę 15 grudnia spowiedź w Lubaszu. Spowiedź adwentowa w naszej parafii, z udziałem Księży z dekanatu, odbędzie się w czwartek 20 grudnia.
 8. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę po wieczornej Eucharystii. W piątek nieczynne.
 9. Przed kościołem, przy stoisku adwentowym, polecam „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”. Jest także nowość wydawnicza Domu Medialnego Św. Wojciech – książka „Siła powołania – wywiad z papieżem Franciszkiem” w promocyjnej cenie 20 zł,-.
 10. Dzisiaj przed kościołami zbiórka na Kościół na Wschodzie. Za tydzień przed kościołami zbiórka na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 11. Zakończyliśmy zapisy na przyszłoroczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Można zapisać się jedynie na listę rezerwową. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego w sobotę 15 grudnia, o godz. 15.00. w Boruszynie.
 12. Komunikat Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie: W związku z trwającym sezonem grzewczym, ostrzegamy przed pożarami i zatruciem tlenkiem węgla. Zagrożenia  spowodowane są niesprawnością lub brakiem konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Szczegółowe informacje zawarte są w ulotkach, dostępnych przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej komendy.

www.straz.czarnkow.psp.wlkp.pl

 1. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie zaprasza dzisiaj, w niedzielę 9 grudnia, na SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE do Sali BDK o godz. 15.00.
 2. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Grześ z Młynkowa, Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. w Młynkowie. Różaniec w kościele, w Młynkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. a do dnia pogrzebu o godz. 19.00. Polećmy go Miłosiernemu Bogu!

telefon na probostwo: 67 255 15 22

 

ks. Marek Jański  proboszcz

INTENCJE MSZALNE

9 – 16 grudnia 2018

II Niedziela Adwentu             9 grudnia

MŁYNKOWO                            9.00.    śp. Dominika Kłos, Zenon Janc, Zofia, Leon Kabat, Kazimiera Wassel, Aurelia Habet i zm. z rodz.

TARNÓWKO                             10.30.  śp. Łucja Piotrowska z okazji imienin

BORUSZYN                               12.00.  EUCHARYSTIA Z UDZIAŁEM DZIECI

śp. Maria Dukat i zm. z rodz. Dukatów i Garstków

 

Wtorek                                        11 grudnia RORATNIA

MŁYNKOWO                            18.30. śp. Janina Kopaniarz od pierwszej Róży Matek z Młynkowa

 

Środa                                           12 grudnia RORATNIA

MŁYNKOWO                            11.00. śp. Jan Grześ pogrzebowa

BORUSZYN                               18.30. WSPÓLNA

 1. 55 rocznica urodzin Bożeny
 2. o zdrowie dla Piotra, Genowefy, Franciszka oraz o zdrowie i szczęśliwą operację dla Haliny,
 3. śp. Janina, Kazimierz Kopaniarz, Łucja, Aleksy, Janina, Elżbieta Mantaj, zm. z rodz. oraz śp. Antoni Stroiński, Stanisław Sahan, Zenon Błasiak
 4. śp. Jakub Kubiś i zm. z rodz.
 5. śp. Jurgen Mittelstedt
 6. śp. Leokadia, Halina, Józef, Marian Janc
 7. śp. Gertruda Konys 1 r.śm.
 8. śp. Franciszek Mądrowski i zm. z rodz.
 9. śp. Bogdan Nikodem 1 r.śm., zm. rodziców oraz śp. Stefania Majewska
 10. śp. Andrzej Hryncewicz od Pawła i Barbary Chmielnik
 11. śp. Franciszek Kulwas od rodziny Łukaszewskich
 12. śp. Janina Kopaniarz od rodziny Surmów
 13. śp. Stefania Majewska od rodziny Miklejewskich
 14. śp. Eugeniusz Pompała od uczestników pogrzebu
 15. śp. Andrzej Rybarczyk od sąsiadów Graczyk i Marii Jackowiak
 16. śp. Andrzej Figlarz od szwagra Hieronima z rodziną
 17. śp. Justyna Gramowska od sąsiadów Stanisławiaków
 18. śp. Janina Nowak od Róży i Konrada Kulków
 19. śp. Maria Olszewska od wnuka Bartka
 20. śp. Zofia Pepke od uczestników pogrzebu
 21. śp. Edmund Figlarz od wnuków Sebastiana i Magdaleny
 22. śp. Gertruda Mazur od szwagierki Łucji
 23. śp. Józefa Pawlęty od Doroty z rodziną

 

Czwartek                                  13 grudnia

TARNÓWKO                          18.30. śp. Jadwiga Styrczewska z Poznania

 

Piątek                                        14 grudnia

BORUSZYN                            19.30. Eucharystia z modlitwą uwielbienia i prośby o uzdrowienie duszy i ciała

 

Sobota                                      15 grudnia

BORUSZYN                            18.30.  śp. Grażyna 3 r.śm., Kazimierz Nowak, Helena, Tadeusz Polcyn, Zdzisław Hornowski

 

III Niedziela Adwentu            16 grudnia

MŁYNKOWO                             9.00.    śp. Helena i Jan Pankowscy, Helena, Pelagia, Franciszek Dobiegała, Stanisława, Szczepan Ratajczak

TARNÓWKO                              10.30.  śp. Helena, Stefan, Andrzej Stawni, Eugeniusz, Janina, Florian Skibińscy, Joanna, Władysław Napierała i zm. z rodz.

BORUSZYN                                12.00.  śp. Felicja, Jerzy Fręśko, Kazimiera Nowak, Eugeniusz, Maria Kurowscy, Łucja Rembarz i zm. z rodzin Fręśków, Nowaków, Kurowskich, Magdzińskich, Frąckowiaków /chrzty po Eucharystii/